[k's] portalasek skillya

Temat: Łacina
wynik badania przed operacja.Carcinoma planoepitheliale praeinvasivum.Erosio glandularis partim epidermisa. Signa infectionis HPV.Fragmenta mucosae endocervii.Endometrium proliferativum.Fragmenta endocervii.Wynik cytologii III .Rozmaz niezbyt czytelny z powodu licznych komorek zapalnych.Stwierdzono obecnosc nieprawidlowych komorek nablonkowych. Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze) zmiany odczynowe zwiazane z zapaleniem łacznie z typowa regeneracja Komorki nablonka plaskiego nieprawidlowe komorki nablonka plaskiego(ASC)-nieokreslonego znaczenia(ASC-US).
Źródło: osiol.net/index.php?showtopic=33496Temat: cytologia grupa III
Witam
wczoraj dostałam wynik Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidlowe komórki nabłonka płaskiego (ASC)- nieokreślonego znaczenia (ASC-US)

za dwa tygodnie mam się pojawić na kolposkopi.......


co to znaczy???
jaką jestem grupą? II, III czy IV?


strasznie sie denerwuje dziekuje za szybka odpowiedz
Źródło: cytologia.fora.pl/a/a,4.html


Temat: cytologia gr.III
Witajcie!Jestem nowa i nie wiem czy pisze we właściwym temacie,probowalam w tym z linka ale chyba jest zamkniety,z gory przepraszam.3 tyg temu na wizycie u ginekologa w osrodku zdrowia mialam cytologie,dzis rano zadzwonili,ze mam odebrac i pilegniarka powiedziala,ze koniecznie.Urwalam się z pracy i pobieglam odebrac. Mam zaznaczone krzyżykiem:rozmaz zadowajacy,komorki kanalu/strefy przejściowej obecne,zmiany w Komorkach nabłonka plaskiego/gruczołowego,zmiany flory bakteryjnej sugerującej BV,nietypowe komorki nabłonka plaskiego nie można wykluczyc zmian duzego stopnia ASC-H, a w zaleceniach weryfikacja histopatologiczna.Jestem przerazona!!Czy to rak???Mam 40lat,niedawnio skończyłam,dwie cory,20 i 16 lat,powiedzcie co to znaczy???strasznie się boje,ze to rak!!
Źródło: cytologia.fora.pl/a/a,210.html


Temat: miesiączka
przyszły moje wyniki cytologii:

komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płasiego (ASC) - nieokreślonego znaczenia (ASC - US).
uwagi: wskazana kolposkopia, i że zalecają cytologie za pół roku.

zastanawiam sie co to oznacza dla mnie?
Źródło: antyforum.pl/viewtopic.php?t=5511


Temat: miesiączka
ASC- US -to Atypowe komórki nabłonka płaskiego o nieznanym znaczeniu diagnostycznym (atypical squamous cells of undetermined significance - ASCUS

Nieprawidłowości w budowie nabłonka płaskiego to:

ASCUS. atypical squamous cells of undetermined significance - atypowe komórki nabłonka płaskiego szyjki macicy o nieokreślonym znaczeniu - wynik badania cytologicznego według systemu Bethesda, świadczący o tym, że w rozmazie znaleziono nietypowe komórki nabłonka płaskiego, których cechy są na tyle słabo wyrażone, że nie można ich zakwalifikować do grupy dysplazji (patrz dysplazja - CIN), wymagają jednak ponownej oceny kolejnego rozmazu cytologicznego, pobranego najczęściej po 3-6 miesiącach


to znalazłam

jak na mój gust to po prostu nietypowe komórki, na podstawie wyglądu których trudno stwierdzić cokolwiek więcej no i cytologia do powtórzenia.


No i ta kolposkopia koniecznie
Źródło: antyforum.pl/viewtopic.php?t=5511


Temat: ASC-US
ASC– atypowe komórki nabłonka płaskiego; ze względu na nasilenie zmian grupa ta została podzielona na dwie podgrupy:

-ASC-US– atypowe komórki nabłonka płaskiego o nieokreślonym znaczeniu
-ASC-H– atypowe komórki nabłonkowe, gdzie nie można wykluczyć obecności zmian HSIL

ASC
U kobiet z rozpoznaniem ASC ryzyko obecności raka szyjki macicy jest małe i wynosi od 0,1 do 0,2%. CIN2+ występuje znamiennie częściej, jeśli rozpoznaje się ASC-H w porównaniu do ASC-US. W związku z tym, kobiety z rozpoznaniem ASC-H powinny zostać poddane dalszemu postępowaniu diagnostycznemu zgodnie z algorytmem stosowanym dla wyników HSIL.

ASC-US
Po otrzymaniu wyniku z rozpoznaniem ASCUS dalsze postępowanie powinno obejmować wykonanie:
• dwóch badań cytologicznych w odstępach sześciomiesięcznych
lub
• testu molekularnego na obecność HR HPV

Dwukrotny prawidłowy wynik cytologiczny lub negatywny wynik badania HR HPV pozwala na powrót pacjentki do standardowych badań przesiewowych.
Dodatni wynik HR HPV lub nieprawidłowy wynik cytologiczny jest wskazaniem do weryfikacji kolposkopowej.
Ujemny wynik badania kolposkopowego u pacjentki z dodatnim wynikiem HR HPV jest wskazaniem do powtórnego testu HR HPV za rok lub dwukrotnego wykonania cytologii, co 6 miesięcy.
U kobiet z wynikiem ASC-US nie powinno się wykonywać konizacji szyjki macicy, jako pierwotnego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego.

http://www.ptgzg.pl/wp-content/uploads/2009/02/rekomendacje-nieprawidowy-wynik-cytologii.pdf - tekst źródłowy,podany przez emmi28
Źródło: cytologia.fora.pl/a/a,191.html


Temat: cytologia grupa III
omórki nabłonka płaskiego: nieprawidlowe komórki nabłonka płaskiego (ASC)- nieokreślonego znaczenia (ASC-US)

nic praktycznie innego nie ma


czy to stan przedrakowy???

umieram ze strachu

plnowalam dziecko co teraz?
Źródło: cytologia.fora.pl/a/a,4.html


Temat: cytologia grupa III
Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidlowe komórki nabłonka płaskiego (ASC)- nieokreślonego znaczenia (ASC-US)

to moj wynik

nie wiem jak to z tymi bakteriami powiedzial ze raczej ich nie ma ale przekonam sie sama za kilka dni....
Źródło: cytologia.fora.pl/a/a,4.html


Temat: stan po resekcji kwadrantu piersi

Jest tylko jedno ale, nie każda cytologia wszystko wychwyci,

W liczbach wyglada to tak:

Prawie połowa kobiet uczestniczących w skriningu uzyskuje wynik fałszywie ujemny lub nieprawdziwy. Czułość konwencjonalnej cytologii, a taka jest wykonywana w Polsce, w zakresie wykrywania zmian śródnabłonkowych (cervical intraepithelial neoplasia - CIN) wynosi 30-87%, a w populacji uczestniczącej regularnie w skriningu - średnio 58%.[1,2] Oznacza to, że prawie połowa kobiet, u których są obecne zmiany neoplastyczne w komórkach nabłonka szyjki macicy, jest błędnie klasyfikowana jako osoby zdrowe. Porównanie powtarzalności rozpoznań cytologicznych dokonane w badaniu ALTS, przeprowadzone przez 2 wysokiej klasy cytopatologów wykazało, że zgodność w zakresie zdiagnozowania atypowych komórek nabłonka płaskiego (atypical squamous cells - ASC) wynosiła 43%, zmian śródnabłonkowych małego stopnia (low-grade squamous intraepithelial lesions - LSIL) - 68%, a zmian śródnabłonkowych dużego stopnia (high-grade squamous intraepithelial lesions - HSIL) - 47%, co oznacza, że mniej więcej połowa kobiet otrzymała wynik nieprawdziwy.[3] Czułość badania kolposkopowego też jest niezadowalająca i oszacowano ją w powyższym badaniu na 56%. Ciekawe są także wyniki innych badań, w których wykazano, że biopsja celowana wykonywana pod kontrolą kolposkopu nie wykryła 18-31% zmian CIN 2+, które zdiagnozowano za pomocą niecelowanej biopsji pobranej z 4 kwadrantów.[4]

Źródło: http://www.mp.pl/artykuly...2CAF6B71EB21E71
Źródło: forum-onkologiczne.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1244


© 2009 [k's] portalasek skillya - Ceske - Sjezdovky .cz. Design downloaded from free website templates